DC Comics NFT konusunda uyardı!

 DC Comics NFT konusunda uyardı!

ABD merkezli çizgi roman şirketi DC Comics, geçtiğimiz günlerden Wonder Woman çizip NFT‘ye dönüştürerek 1.85 milyon dolar karşılığında satışı gerçekleştirilmesini ardından çalışanlarına bir uyarı mesajı gönderdi.

DC Comics NFT Uyarısı Yaptı!

DC Comics‘in bu satış sonrası kendi çizerlerine bir mesaj gönderdi ve NFT işine kalkışmamaları gerektiğini belirtti. Fikri mülkiyet hakkının DC Comics‘e ait olan karakterlerin çiziminin yapılıp NFT‘ye dönüştürülerek satılmaması yönünde yapılan açıklama, sosyal medyaya sızdırıldı. Bir karakteri çizip NFT‘ye dönüştürmenizi isteyen biri olduğunda bizi bilgilendirin ifadesini kullanan şirket, uyarı mesajının ortaya çıkmasının ardından açıklama yapmadı.

1.85 milyon dolar karşılığında satılan NFT

DJ 3Lau NFT Açıklaması Yaptı

Müzik yapımcısı ve DJ 3Lau, kendisiyle yapılan röportajda albümünü NFT’ye dönüştürme süreci hakkında detaylar verdi. 2017 yılında yapılan kripto para ICO (ön satış) işlemleri ile NFT arasındaki farkı belirten 3Lau, NFT’nin kısa vadede spekülasyona sebep olabileceğini ancak uzun vadede bir yenilik olacağını ifade etti.

11 milyon dolar karşılığında NFT’ye dönüştürülen albüm dikkatleri üzerine çekti. 3Lau’ya göre ICO’da insanlar fikirleri satın alıp değerlenmesini bekliyordu. NFT’de ise insanlar, kendilerine duygu veren şeyleri satın alıyorlar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir