DAO Maker hacklendi! Zarar 7 milyon dolar

DAO Maker hacklendi

DAO Maker hacklendi! Zarar 7 milyon dolar

ABONE OL 

Kripto paralara yönelik siber saldırılara bir yenisi eklendi. Son olarak Dao Maker hacklendi ve siber saldırganlar 7 milyon dolar çalmayı başardı.

DAO Maker Hacklendi!

Kripto paralar son günlerde siber saldırılarla karşı karşıya kalıyor. Geçtiğimiz günlerde PolyNetwork siber saldırıya maruz kalmış ancak hackerlar çaldıkları fonları iade etmeye başlamıştı. Şimdi ise DAO Maker hacklendi. Hackerlar önce ağı test etmek için 10 bin USDC çekti ve fark ettirmeden 15 işlem daha yapan hackerlar toplamda 7 milyon dolar çaldı.

5.251 kullanıcının etkilendiği saldırıda kullanıcı başı ortalama zarar ise 1.250 dolar olarak açıklandı. Cüzdanında 900 dolardan daha az bakiyesi bulunan kullanıcılar ise bu saldırıdan etkilenmedi.

DAO Maker hacklendi! Zarar 7 milyon dolar

PolyNetwork Saldırganı Parayı Geri Gönderiyor

Siber saldırgan PolyNetwork‘e yaptığı saldırıda Ethereum, BNB ve Matic cinsinden bakiyeleri çalarak toplamda 611 milyon dolar elde etti. Dün yapılan duyuru ile ortaya çıkan saldırıya yönelik bugün ilginç bir haber geldi. Blockchain güvenlik şirketi Slowmist, bir açıklama yaptı ve saldırganın kimlik bilgilerinin tespit edildiğini duyurdu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir