Cyberpunk 2077 ve The Witcher serisi satış miktarı açıklandı

Cyberpunk 2077 ve The Witcher serisi satış miktarı açıklandı

Cyberpunk 2077 ve The Witcher serisi satış miktarı açıklandı

ABONE OL 

CD Projekt Red, şirketin en popüler projeleri arasında yer alan Cyberpunk 2077 ve The Witcher serisi için satış miktarlarını açıkladı.

Cyberpunk 2077 ve The Witcher Serisi Satış Miktarı Açıklandı

Cyberpunk 2077 satış miktarı

Açıklanan miktarlarda Cyberpunk 2077 oyununun şirketi hayal kırıklığına uğrattığı görünüyor. Oyun yalnızca 18 milyon kopya satarken çıktığı dönemde birkaç ay boyunca PlayStation Store mağazasında satın alınmamıştı.

The Witcher Serisi satış miktarı

The Witcher serisi ise toplamda 65 milyon kopya satarken bu miktarın 40 milyonu yalnızca The Witcher 3 oyununun satış miktarı. Burada karşımıza şöyle bir detay çıkıyor, The Witcher’ın ilk iki oyununun satış miktarı, The Witcher 3’ün çıkış yapmasının ardından oldukça artmış. Bu da serinin üçüncü oyununun ilk iki oyunu insanlara aldırdığı anlamına geliyor.

The Witcher 3: Wild Hunt Ertelendi

CD Projekt Red oyun şirketi bir süredir hem The Witcher 3: Wild Hunt hem de Cyberpunk 2077 oyunlarının yeni nesil sürümleri için çalışmalarına devam ediyordu ve The Witcher 3’ün Haziran ayından önce yayınlanacağı açıklanmıştı.

Daha öncesinde Saber Interactive tarafından geliştirilen yeni nesil sürüm, CD Projekt Red tarafından satın alındı ve bu nedenle çıkış tarihi henüz açıklanmayan bir tarihe ertelendi.

Yeni sürümün birçok teknik geliştirmeyle birlikte Netflix platformunda yayınlanan The Witcher dizisinden de ilham alacağı açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.