Curve Finance saldırısının detayları!

Curve Finance saldırısı

Curve Finance saldırısının detayları!

ABONE OL 

CRV isimli kripto parasıyla bildiğimiz ve en popüler DeFi projeleri arasında yer alan Curve Finance, dün gece saatlerinde siber saldırıya maruz kaldı. Saldırıda 7 milyon CRV ve 14 milyon dolar değerinde Ethereum çalındı. Ardından çalınan bu kripto paralar satılarak fiyatta ciddi bir düşüş yaşanmasına sebep oldu.

Curve Finance Saldırısında Büyük Kayıp

Kripto para piyasasında siber saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Bu saldırılara son olarak Curve Finance saldırısı eklendi. En popüler DeFi projelerinden olan Curve Finance, kötü niyetli hackerların hedefi oldu.

Bu saldırıda 7 milyon CRV ve 14 milyon dolar değerinde Ethereum’un çalındığı açıklandı. Saldırıyı gerçekleştiren hackerlar çaldıkalrı CRV ve Ethereum‘ları satarak özellikle CRV fiyatında ciddi olumsuz bir etkiye sebep oldu. Saldırıda 24 milyon dolarlık bir kayıp kayıtlara geçti.

Saldırının ise Curve Finance tarafından kullanılan Vyper isimli yazılım uygulamasından kaynaklandığı ve bu yazılımın eski sürümüyle bağlantılı olduğu açıklandı.

EraLend Hacklenmişti

Geçtiğimiz günlerde de EraLend siber saldırıya maruz kalmıştı.

Kripto para borç verme platformu olan ve bir DeFi platformu olan EraLend, akıllı sözleşmesindeki bir boşluk sebebiyle siber saldırıya maruz kalmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren hacker, bu saldırıda 3.4 milyon dolar değerinde kripto parayı ele geçirmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir