Curve Finance saldırısındaki fonlar iade ediliyor!

Curve Finance saldırısı

Curve Finance saldırısındaki fonlar iade ediliyor!

ABONE OL 

Dün gece saldırıya uğrayan ve 24 milyon dolarlık bir kayıp yaşayan Curve Finance‘e bir etik hackerdan güzel haber geldi. Hacker, 5.4 milyon doları iade etti.

Curve Finance Saldırısında Yeni Gelişme

Saldırısıyla dün geceden bu yana konuşulan Curve Finance, 24 milyon dolar değerinde kripto parasını çaldırmıştı. Bu saldırının hemen ardından bir etik hacker, çalınan 5.4 milyon dolar değerindeki Ethereum’lar Curve Finance‘e gönderdi.

c0ffeebabe.eth isimli cüzdandan gelen Ethereum’ların saldırıda ele geçirilen Ethereum’ların bir kısmı olduğu ve etik hacker tarafından kurtarıldığı da belirtildi.

Ne Olmuştu?

Curve Finance bir siber saldırıya maruz kalmış, bu saldırıda 7 milyon CRV ve 14 milyon dolar değerinde Ethereum’un çalındığı açıklanmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren hackerlar çaldıkalrı CRV ve Ethereum‘ları satarak özellikle CRV fiyatında ciddi olumsuz bir etkiye sebep oldu. Saldırıda 24 milyon dolarlık bir kayıp kayıtlara geçmişti.

Saldırının ise Curve Finance tarafından kullanılan Vyper isimli yazılım uygulamasından kaynaklandığı ve bu yazılımın eski sürümüyle bağlantılı olduğu açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir