Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse açıklaması yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse

Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto para piyasasının son birkaç ayında popülerleşen Metaverse ile ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamasında Metaverse Çalıştayı oluşturulmasının talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse Çalıştayı İstedi

Kripto paralarla ilgili düzenleme çalışmalarının sürdüğü ülkemizde Metaverse adımı atılacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. AK Parti MYK toplantısında konuşan Recep Tayyip Erdoğan, Metaverse konusu ile ilgili şu ifadeyi kullandı:

Gelişmeleri takip etmemiz lazım. Temkinli davranmalıyız. Bu alandaki gelişmelerde öncü de olmamız gerekiyor. Ancak bizim burada yapacağımız her şey o dünyanın ticarileşmiş kısmını meşrulaştırmaya dönük de olabilir. Ona da dikkat etmemiz gerekiyor. Hassas bir konu. İyi ve titiz bir çalışma yapın. Konuyla ilgili alanında uzman isimlerin katıldığı bir çalıştay düzenleyin.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse açıklaması yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önceki yaptığı açıklamalarda kripto para yasasının hazır olduğunu ifade etmişti. Ancak yasanın ne zaman Meclis’e sunulacağı ve onaylanıp yürürlüğe gireceği bilinmiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.