CoinEx dava ile karşı karşıya!

CoinEx dava

CoinEx dava ile karşı karşıya!

ABONE OL 

ABD, kripto para şirketlerini en yakından takip eden ve yaptırımlar uygulayan ülke olmaktan vazgeçmiyor. Son olarak CoinEx borsasına izinsiz bir şekilde kripto para alım satımı yaptırdığı gerekçesiyle dava açıldı.

CoinEx Dava Edildi

New York Başsavcısı, CoinEx borsasına izinsiz bir şekilde ‘menkul kıymet ve emtia’ satışı yaptığı gerekçesiyle dava açtı. New York Başsavcısı Letitia James, New York Yüksek Mahkemesi’ne 38 sayfalık bir rapor sundu.

Bu raporun detaylarında CoinEx borsasının yasa dışı bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüğü, tekrarlanarak süren dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunduğu iddiasıyla yasaların ihlal edildiğini belirtti.

James, CoinEx borsasının SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) veya Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu‘na da kaydı olmadığını paylaştığı tweet’te belirtti.

ABD’li Senatör Yalnızca Bitcoin Diyor

Kripto paraların benimsenmesi konusunda her ülkeden çeşitli açıklamalar yapılıyor. Bazı ülkeler kripto paraları tanırken bazı ülkeler ise bunların menkul kıymet olduğunu ifade ediyor. ABD’li senatör Cynthia Lummis, Ethereum hakkında bir açıklama yapmıştı.

Lummis’e göre Ethereum bir menkul kıymet. Lummis ayrıca Ethereum’un bir menkul kıymet olmamasıyla birlikte emtia olarak görülen tek kripto paranın Bitcoin olduğunu da ifade etmişti:

Şu anda, işlerin gidişatına bakılırsa bir emtia olarak nitelendirilebilecek tek şey, Bitcoin gibi görünmeye başlıyor.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir