En sert darbe geldi! Coinbase XRP işlemlerini askıya alıyor

 En sert darbe geldi! Coinbase XRP işlemlerini askıya alıyor

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple‘a lisanssız menkul kıymet satışı yaptığı gerekçesiyle dava açmıştı. Bu dava haberinin ardından birçok kripto para borsası XRP’yi delist etmişti. Son olarak Coinbase XRP işlemlerini askıya almayı planladıklarını açıkladı.

Coinbase XRP İşlemlerini Askıya Alıyor!

Coinbase resmi Twitter hesabından bir dizi tweet yayınlandı. Coinbase bu tweet’lerde XRP işlemlerinin askıya almayı planlandıklarını duyurdu. İşte yapılan tam açıklama:

”SEC’in Ripple’a yönelik son eylemi göz önüne alındığında, tüm XRP pariteleri yalnızca sınırlandırıldı ve Coinbase, 19 Ocak 2021 Salı günü saat 10: 00’da XRP’de ticareti tamamen askıya almayı planlıyor. Daha sonra, kullanıcılar XRP fonlarına erişmeye devam edecekler.

Coinbase Wallet ve Coinbase Custody’de XRP’yi desteklemeye devam edeceğiz. Coinbase, XRP ile ilgili yasal gelişmeleri izlemeye devam edecek ve daha fazla bilgi edinildiğinde müşterilerimizi güncelleyecektir.”

Neler Olmuştu?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın 2013 yılında kurulup Chris Larsen ve Brad Garlinghouse tarafından toplanan sermaye ile şirketin faaliyetlerine başladı. Bu yöntemle 1.3 milyar dolarlık bir gelir elde eden Ripple‘ın bu geliri elde ederken herhangi bir lisansının bulunmaması SEC’nin radarına takıldı. SEC bu konuyu mahkeme taşıdı ve birçok kripto para borsası ve kripto para varlık fonu XRP’yi delist etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir