Coinbase ilk çeyrek raporunu açıkladı! Zarar büyük

Coinbase 4. çeyrek raporu

Coinbase ilk çeyrek raporunu açıkladı! Zarar büyük

ABONE OL 

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 2022 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı. Bu rapora göre şirket 430 milyon dolarlık bir zarar ile ilk çeyreği kapattı.

Coinbase İlk Çeyrek Raporu Zararı Ortaya Koydu

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, 2022 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı. Bu rapora göre 2022 yılının ilk çeyreğinde 430 milyon dolarlık bir zarar elde edildi.

Gelirlerinin yüzde 85‘ini işlem komisyonlarından elde eden Coinbase, sektörün ortalamasının üzerinde bir komisyon aldığı da biliniyor. Bu sayede zararın daha fazla olmasının da önüne geçildiği görülüyor.

Financial Times‘ın bu dönem için beklentisi 47 milyon dolarlık bir zarardı. Ancak ocak ayı ile mart ayının verileri karşılaştırıldığında yüzde 44 gibi ciddi bir oranda borsanın işlem hacminin azaldığı görülüyor. Bu da kâr yerine zarar edilmesinin sebebini açık bir şekilde gösteriyor.

Coinbase kaldıraçlı işlemleri
Coinbase ilk çeyrek raporunu açıkladı!

Coinbase NFT Platformu Beklentilerin Gerisinde Kaldı

NFT denildiğinde akla gelen Opensea platformu ile rekabet için kurulan Coinbase NFT platformu beklentilerin altında kaldı. Dune Analytics verilerine göre Coinbase’in NFT platformuna ilk gün yalnızca 150 kişi kayıt oldu. Bugüne kadar da 1.192 kullanıcının kayıt olduğu ifade edilen platformda yalnızca 150 işlem gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen 150 işlemin toplam işlem hacmi ise 75 bin dolar seviyelerinde olduğu açıklandı. Coinbase NFT platformunun rakibi olan Opensea platformunun ise günlük işlem hacmi yaklaşık olarak 170 milyon dolar seviyelerinde.

Bu verilerin ortaya çıkmasının ardından henüz Coinbase tarafından bir açıklama yapılmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir