Coinbase CEO’su: Düzenleme yapılması gerekiyor

Coinbase CEO'su

Coinbase CEO’su: Düzenleme yapılması gerekiyor

ABONE OL 

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’deki kripto para yaklaşımına yönelik yeni açıklamalarda bulundu. Bu açıklamasında ABD’nin bir an evvel düzenleme yapması gerektiğini aksi takdirde yatırımların yurt dışına gideceğini ifade etti.

Coinbase CEO’su Düzenleme Açıklaması Yaptı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, bir an evvel kripto para piyasasına düzenleme gelmesi gerektiğini ifade etti. Düzenlemenin gelmemesi durumunda ise yatırımların diğer ülkelere gidebileceğini belirtti:

ABD’nin kripto için önemli bir pazar olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum ancak şu anda ihtiyacımız olan düzenleyici netliği göremiyoruz. Bence birkaç yıl içinde ABD’de düzenleyici netliğin ortaya çıktığını görmezsek dünyanın başka yerlerine daha fazla yatırım yapmayı düşünmek zorunda kalabiliriz.

Coinbase CEO'su Twitter

Coinbase CEO’su Şok Açıklama Yapmıştı

FTX’in iflas etmesi sebebiyle milyarlarca dolarlık bir zarar ortaya çıkmış. Bu zarar henüz tazmin edilememişti. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, resmi Twitter hesabından bir açıklama yapmıştı. Eski FTX CEO’sunun yaptığı açıklamalarda 8 milyar dolarlık açığın sebebini bilmediğini açıklamıştı.

Brian Armstrong, bu açıklamasında SBF’nin muhasebe hatası yaptığına en saf insanın bile inanmaması gerektiğini ifade etmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir