Çin’den bir olumsuz haber daha geldi!

Çin Bitcoin açıklaması

Çin’den bir olumsuz haber daha geldi!

ABONE OL 

Kripto para piyasasında iyi giden her dönemde Çin’den mutlaka bir haber gelir ve piyasa alt üst olurdu. Bu yıl yaşanan boğa döneminde de aynı hareketler devam etti. Çin’den ardı ardına gelen olumsuz haberlere bugün bir yenisi eklendi.

Çin Bitcoin’i Baskılıyor

Çin merkezli 3 banka, müşterinin kripto para alım satım platformlarıyla etkileşim içine girmelerini yasakladı. Çin Ziraat Bankası tarafından yayınlanan bildiride müşterilerin kripto para platformlarıyla iletişime geçemeyecekleri açıklandı. Bu haber Bitcoin‘in 32 bin dolar seviyelerine gerilemesine sebep oldu. Ancak ardından yapılan açıklamanın kaldırılması akıllarda soru işareti bıraktı.

Çin’den sık sık bu tarz haberler gelmesinin art niyetli bir şekilde Bitcoin fiyatının düşürmek amacıyla yapıldığı düşünülüyor. Kripto para piyasasında ”FUD” olarak nitelendirilen bir gerçek bulunuyor. Çin’den gelen bu korku haberlerinin de fiyatı manipüle etme hamlesi olduğu düşünülüyor. Bitcoin’in fiyatının da bu haberler sebebiyle güç kaybetmesi Bitcoin’in hassas bir terazi gibi işlediğini gösteriyor.

Çin Bitcoin madenciliği
Çin’den bir olumsuz haber daha geldi!

Çin Bitcoin Madenciliğine Fırsat Tanımıyor

Çin’in Sichuan bölgesindeki Bitcoin madencileri gelen haberle sarsıldı. Çin hükümeti aldığı karar doğrultusunda bu bölgedeki Bitcoin madenciliği faaliyetlerini geçici olarak durdurdu. Çin hükümeti kripto para madencilerine enerji sağlayan şirketlerle iletişime geçerek enerji kesintisi yapılmasını istedi. Bu da doğrudan değil de dolaylı bir şekilde yaptırım olarak kabul ediliyor.

Enerji şirketi de Sichuan bölgesinde toplamda 26 kripto para madenciliği işletmesinin olduğunu tespit etti. Ayrıca bir karar yayınlandı ve bu karara göre Sichuan bölgesinde belirtilmeyen bir süre boyunca ertelendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir