Çin kripto para madenciliği yasaklarına yenisini ekledi

Çin kripto para

Çin kripto para madenciliği yasaklarına yenisini ekledi

ABONE OL 

Çin kripto paralar ile ilgili yapmış olduğu olumsuz açıklamalarla tepkileri çekiyor. Daha önce yapılan açıklama ile Bitcoin madenciliğine yaptırımların uygulanacağı açıklanmıştı. Şimdi bu yaptırımlar hayata geçiyor.

Çin Kripto Para Madenciliğini Yasaklıyor

Çin, üç büyük bölgede kripto para madenciliğini yasakladı. Bu bölgeler; İç Moğolistan Bölgesi, Uygur Özerk Bölgesi ve Sichuan olarak açıklandı. Bu bölgelerdeki kripto para madenciliği yapan kişi ve kurumların faaliyetlerini sonlandırılmasına karar verildi. Bu kararın enerji tasarrufu sebebiyle alındığı da belirtildi.

Yaptırım kararları yalnızca kripto para madencileri ile ilgili de değil. Çin’in en büyük internet arama motorlarından Huobi, OKEx ve Binance kelimelerinin aramaları engellenmeye başlandı. Bu hamleler ile birlikte Çinli vatandaşların kripto para yatırımı yapmalarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Çin kripto para madenciliği yasaklarına yenisini ekledi

Xinhua, Bitcoin Açıklaması Yaptı

Çin Halk Cumhuriyeti resmi medya kuruşu olan Xinhua tarafından yapılan açıklamalarda Bitcoin ve kripto para alıp satmanın risklerinden bahsedildi. Bu risklerden bahsedilmesinin ardından Çinli vatandaşların bu riski alma konusunda özgürlükleri de belirtildi.

Çin’in yıllardan beri Bitcoin’e olan olumsuz tavrı sürüyor. Sık sık gelen olumsuz açıklamalarla Bitcoin fiyatı da olumsuz etkileniyor. Yine Xinhua tarafından yapılan açıklamalarda kripto para alıp satmanın büyük ölçüde riskli olduğunu belirtiyor. Ancak resmi olarak bu konuda yasak bulunmadığı için de Çinli yatırımcıların bu riski göz önüne alarak bu faaliyetlerini sürdürmekte özgür oldukları ifade edildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.