Çin Dijital Yuan testlerine başlıyor

Çin Dijital Yuan testlerine başlıyor

ABONE OL 

Blockchain teknolojisini yakından ve en çok takip eden ülkeler arasında zirvede yer alan Çin, ulusal parası Yuan‘ı, dijitalleştirerek Dijital Yuan isimli bir para birim oluşturma çalışmalarının yavaş yavaş sonuna geliyor. Çalışmalarının ardından Dijital Yuan‘ı geliştiren ve artık kullanıma hazır olup olmadığını test etmeye başlaması merakla takip ediliyor.

Çin Dijital Yuan’ı Test Etmeye Başlıyor

Çin’in dijital para birimini test etmeye başlıyor. Korona virüs sebebiyle bir süre aksayan çalışmalar, Çin’in büyük ölçüde Korona virüsünün önüne geçmesiyle yeniden devam etmeye başladı. Çin bu konuda 4 adet pilot şehir seçti. Bu şehirler sırasıyla Shenzhen, Suzhou, Chengdu ve Xiongan olarak açıklandı.

Bu şehirlerde belirli aralıkla testlerin başlayacağı ve raporlar hazırlanacağı ardından ise ülke genelinde kullanması için gerekli çalışmaların yapılacağı bildirildi. 4 Nisan tarihinde Çin Merkez Bankası (PBoC)’nın yaptığı açıklamada dijital para biriminin araştırılması ve geliştirilmesine devam edileceği belirtilmişti.

‘Ling Zhang’ isimli bir Twitter hesabı üzerinden paylaşılan görüntülerle Dijital Yuan cüzdan uygulamasının testlerinin başladığı iddia edildi. İşte o görüntü:

Ancak iddialara göre Çin Merkez Bankası (PBoC) 24 Mart tarihinde çalışmalarını tamamladı ve uygulanmasını sağlayacak olan yasanın hazırlanmasını bekliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.