Çiftlik Bank Bitcoin madenciliğinin detayları ortaya çıktı

Çiftlik Bank Bitcoin madenciliği

Çiftlik Bank Bitcoin madenciliğinin detayları ortaya çıktı

ABONE OL 

Ülkemizde gerçekleştirilen en büyük vurgunlardan olan Çiftlik Bank‘a dair yeni detaylar ortaya çıkıyor. Kullanıcılarına çiftlik ürünleri üreterek paralarını katlama vaadi veren ‘Tosuncuk‘ lakaplı Mehmet Aydın’ın 500 adet Bitcoin madencilik cihazı aldığı ortaya çıktı.

Çiftlik Bank Bitcoin Madenciliği Yapmış

Yaklaşık 500 milyon TL‘lik vurgun yapan Mehmet Aydın, açtığı ve reklam malzemesi yaptığı çiftliklerde Bitcoin madenciliği yapıyordu. Çin ve İstanbul’dan olmak üzere toplamda 500 adet Bitcoin madencilik cihazı satın alan ‘Tosuncuk‘ bu cihazlar için 11 milyon 460 bin TL ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Çiftlik Bank Bitcoin madenciliği detayları

2018 yılının şubat ayında tüm madencilik cihazlarının toplanılıp bir tıra yüklendiği ortaya çıktı. 500 adet madencilik cihazı iddialara göre Uruguay‘a kaçırıldı. Uruguay’daki elektrik birim ücretlerinin düşük olması sebebiyle cihazların oraya gönderildiği düşünülüyor.

Bilindiği gibi Bitcoin madencilik cihazları yoğun elektrik tüketimi yapıyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin madenciliği için elektrik birim fiyatının düşük olduğu ülkeler tercih ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.