Chiliz Borsası Kullanım Rehberi!

Chiliz Borsası Kullanım Rehberi

Chiliz Borsası Kullanım Rehberi!

ABONE OL 

Chiliz (CHZ) isimli kripto parayı tüm kripto para yatırımcıları biliyordur. Spor kulüpleri ile anlaşma sağlayan Chiliz, bu anlaşma sonucunda üretilen taraftar token’ları ön satışlarının ardından Chiliz.net adresinde listeliyor. Peki Chiliz.net nasıl kullanılıyor? Şimdi adım adım bundan bahsedeceğiz.

Adım Adım Chiliz Borsası Kullanım Rehberi

Öncelikle herkese merhaba. Taraftar token’lara ilgi gösteren ve yatırım yapmak isteyen yatırımcılar Chiliz.net borsasını görüyor. Doğrudan Chiliz şirketine bağlı olan Chiliz.net yapmış olduğu iş birlikleri ile güvenilirliğini kanıtlamış durumda. Şimdi hep birlikte Chiliz.net borsasının nasıl kullanıldığına göz atalım.

Öncelikle Chiliz.net borsasına kaydolmanız gerekiyor. Dilerseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra KYC (Kimlik doğrulama) yapmanız güvenliğinizi üst seviyelere çıkarmak için önemli bir adım. Üye olduktan sonra Google Authenticator (Google 2FA) kurulumu da yaparak güvenliğinizi üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

Chiliz Borsası Kullanım Rehberi

Üye olduktan sonra sağ üst kısımda yer alan ve yuvarlak içine aldığımız butonun üzerine gelin. Aşağıda gördünüz ekranda yer alan ”My Account” kısmına dokunun.

Chiliz Borsası Kullanım Rehberi

Tıkladıktan sonra aşağıda yer alan butonlarla karşılaşacaksınız. Kırmızı ok ile gösterdiğimiz butonlara tıklayarak kimliğinizi doğrulayabilir ve Google 2FA özelliğini aktifleştirip güvenliğinizi üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Chiliz Borsası Kullanım Rehberi

Üye olmayı, hesabımızı doğrulamayı ve Google 2FA özelliğini aktifleştirme adımlarını tamamladıktan sonra alım ve satım işleminin nasıl yapacağımıza göz atalım. Öncelikle yeniden borsanın ana sayfasına dönüş yapıyoruz. Ardından yine kırmızı ok ile gösterilen ‘Exchange‘ butonuna basın.

Chiliz Borsası Kullanım Rehberi

Tıkladıktan hemen sonra karşımıza çıkan ekranın sol kısmında Chiliz borsasında listelenmiş olan kripto paralara erişebiliyorsunuz. Chiliz borsasında taraftar token satın almak isteyen yatırımcıların ”CHZ – Fan Tokens” butonuna tıklaması gerekiyor. Zaten Exchange butonuna basar basmaz aşağıdaki ekran karşımıza çıkıyor.

Chiliz Borsası Kullanım Rehberi

Gördüğünüz gibi taraftar token’lar kısa isimleriyle karşımızda. Satın almak istediğiniz herhangi bir taraftar token’a tıklayabilirsiniz. Örnek amacıyla Galatasaray’ın taraftar token’ı GAL’ı satın alacağımızı varsayalım ve GAL‘ın üzerine tıklayalım.

Chiliz Borsası Kullanım Rehberi

Karşımıza çıkan ekranı daha anlaşılır bir şekilde anlatmak için oklar ve içerisine numaralar yazarak sıralandırdık. Şimdi adımları açıklayalım:

  1. Bu adımda GAL token satış emirlerini görüyoruz.
  2. Bu adımda GAL token alış emirlerini görüyoruz.
  3. Bu adımda GAL token satın almak için fiyatı belirlediğimiz ve satın almak istediğimiz miktarı yazıyoruz. Aşağısında yer alan ”BUY GAL” butonuna basarak emrimizi oluşturmuş
  4. oluyoruz. Bu adımda GAL token satmak için fiyatı belirlediğimiz ve satmak almak istediğimiz miktarı yazıyoruz. Aşağısında yer alan ”SELL GAL” butonuna basarak emrimizi oluşturmuş oluyoruz.

Peki satın aldığımız GAL token’ları nasıl göreceğiz veya sattığımız GAL token’ların karşılığında elde ettiğimiz CHZ’leri nereden göreceğiz dediğinizi duyar gibiyim. Hemen sağ üst kısımda yer alan ”Balances” butonunun üzerine gelerek karşımıza çıkan ”Wallet” butonuna tıklayın.

Chiliz Borsası Kullanım Rehberi

Ardından karşımıza cüzdanımız çıkıyor ve cüzdanımızda yer alan taraftar token’ları ve CHZ’leri görebiliyoruz. Chiliz.net borsası Chiliz’in borsası olduğu için alımlarda CHZ kullanılıyor. Aynı şekilde taraftar token satışlarının karşılığında cüzdana CHZ yansıyor.

ÖNEMLİ NOT: Chiliz ağında transfer ücretleri yüksek olduğu için Chiliz borsasına varlık transferi yaparken TRC-20 ağını kullanarak USDT transfer edebilirsiniz. Ardından transfer edilen USDT’ler ile CHZ-USDT paritesinden CHZ satın almanız çok daha mantıklı olacaktır. Bir diğer detay ise taraftar token’ların transferinde işlem ücreti alınmamakta. Bu sayede Paribu’dan var olan taraftar token’ları da alıp Chiliz.net borsasına transfer edebilirsiniz.

Şimdi son olarak varlık transferi yapmaya da göz atalım. USDT transferine herkes aşina olduğu için taraftar token transferine göz atalım. Paribu’dan Trabzonspor token (TRA) aldığımızı varsayalım. Az önce tıkladığımız ”Wallet” butonuna tıklayalım ve karşımıza çıkan ekrandan TRA‘yı bulalım. Hemen sağ kısmında yer alan ”Deposit” butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan adrese TRA token’larınızı gönderebilirsiniz.

Umarız ki bu kullanım rehberinin sizlere faydası olmuştur. Merak ettiklerinizi yorum olarak bizlere sorabilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

1 Comment

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir