Cardano tabanlı sabit fiyatlı kripto para USDA için tarih verildi!

Cardano tabanlı sabit fiyatlı kripto para USDA

Cardano tabanlı sabit fiyatlı kripto para USDA için tarih verildi!

ABONE OL 

Sabit fiyatlı kripto paralara bir yenisi daha çok yakında eklenecek. Cardano Blockchain ağı üzerinde faaliyet gösterecek olan USDA için tarih verildi.

Cardano Tabanlı Sabit Fiyatlı Kripto Para USDA Geliyor

Kripto para piyasasının güvenli limanı olarak görülen sabit fiyatlı kripto paralara bir yenisi daha eklenecek. Yüzde 100 itibari para yani mevcut kullanılan para birimleri ile desteklenecek olan USDA, mevzuatlara uyan ilk sabit fiyatlı kripto para olacak.

Bilindiği gibi Terra tarafından geliştirilen UST, büyük bir çöküş yaşamış ve birçok yatırımcının sabit fiyatlı kripto paralara olan bakış açısı olumsuz etkilenmişti. Bu sebepten dolayı proje geliştiricileri daha hassas bir geliştirme süreci uyguladıklarını belirtti.

USDA, 2023 yılının ilk aylarında karşımıza çıkacak.

Cardano tabanlı sabit fiyatlı kripto para USDA için tarih verildi!

Cardano Kurucusu: Bitcoin PoS Sistemine Geçsin

Dünya genelinde Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların madencilik sistemiyle üretilmeleri eleştirilerin odağı oluyor. Madencilik sisteminin ciddi enerji tüketmesi kripto paralara olumsuz bakan isimlerin ekmeğine yağ sürüyordu.

Ethereum geçtiğimiz haftalarda PoW sisteminden PoS sistemine geçerek madencilik sisteminden doğrulayıcı sistemine geçmiş oldu. Bu da enerji tüketimini ciddi oranda azalttı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson tam da bu konuyla ilgili bir öneride bulundu. Hoskinson, bu önerisinde Bitcoin’in de PoW sisteminden PoS sistemine geçerek daha kullanışlı bir hale gelebileceğini ifade etti.

Charles Hoskinson, Bitcoin’lerin wrapped olarak adlandırılan WBTC‘ye dönüştürülmesiyle birlikte Bitcoin’lerin madencilik sistemine de gerek kalmayacağını belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir