BUSD üretimine engelleme kararı çıktı!

BUSD üretimi

BUSD üretimine engelleme kararı çıktı!

ABONE OL 

Dünyanın en hacimli kripto para borsalarından olan Binance‘in sabit fiyatlı kripto parası BUSD, Paxos şirketi tarafından üretiliyordu. Ancak New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı tarafından bu üretime engelleme kararı çıkarıldı.

BUSD Üretimine Engelleme!

Sabit fiyatlı kripto paralar arasında yer alan BUSD, Paxos şirketi tarafından üretiliyor ve Binance’in sabit fiyatlı kripto parası olarak kullanılıyor. NYDFS (New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı), Paxos şirketine BUSD üretimi için incelemeye aldı. Bu incelemenin sonucunda BUSD üretimine engelleme kararı çıkarıldı.

Binance de bu kararı izlediklerini ve BUSD’yi desteklemeye devam edeceklerini açıkladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, dava sürecinin Paxos ile New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı arasında olduğunu belirtti. Zhao, ayrıca kamuya açık bilgiler dışında da bilgisi olmadığını ifade etti.

Bütün bu gelişmelerin ardından BUSD üretimi 21 Şubat tarihinde durdurulacak.

Binance Güney Kore Merkezli Borsayı Satın Almıştı

Binance, Güney Kore merkezli kripto para borsası Gopax Exchange borsasını satın almıştı. Borsanın çoğunluk hissesini satın alarak faaliyetleri yeniden başlatan Binance, birçok ülkede gerçekleştirdiği faaliyetlerine şimdi bir yenisini daha eklemiş oldu.

Gopax Exchange borsasının Binance’in başında olduğu ‘Sektör İyileştirme Fonu‘ tarafından sağlanacak olan 1 milyar dolarlık fon ile satın alındığı belirtilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir