Borsalardaki Bitcoin miktarı açıklandı

Bitcoin dağıtıyor

Borsalardaki Bitcoin miktarı açıklandı

ABONE OL 

Kripto para piyasasının amiral gemisi olan Bitcoin, yükselişleriyle ve düşüşleriyle kendinden sık sık söz ettiriyor. Bugün Bitcoin ile ilgili oldukça dikkat çekici bir detay ortaya çıktı. Bu detay Bitcoin‘lerin yüzde kaçının borsalarda olduğunu bizlere gösteriyor.

Borsalardaki Bitcoin Miktarı Yatırımcılar Hakkında Fikir Veriyor

Lider kripto para birimi Bitcoin 21 milyon adet arza sahip. Bitcoin madenciliği sistemiyle üretilen Bitcoin’lerin bir kısmı da erişilemeyen cüzdanlarda bulunuyor. Bu sebepten dolayı arz için 21 milyon adetten az diyebiliriz. Glassnode verilerine göre borsalardaki mevcut Bitcoin miktarının yüzde 12‘sinin borsalarda olduğu açıklandı. Dolaşımdaki Bitcoin miktarının az olması yatırımcıların uzun vadeli bir şekilde beklediğini gösteriyor.

Bitcoin miktarının yüzde 12’si ise bugünkü Bitcoin fiyatıyla 163 milyar dolara tekabül ediyor.

Bitcoin işlem hacmi
Borsalardaki Bitcoin miktarı açıklandı

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirdi. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullanmıştı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söylemişti:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir