BNB tüm zamanların rekorunu kırdı!

 BNB tüm zamanların rekorunu kırdı!

Binance’in kripto parası Binance Coin (BNB) 660 doları aştı. Sık sık rekor kıran BNB son oalrak 660 dolar barajını aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

BNB Tüm Zamanların Rekorunu Yeniledi

Sık sık yakma işlemi (burn) gerçekleştiren Binance, Binance Coin (BNB) fiyatının artmasında büyük bir etki sahibi. Özellikle birkaç aydır büyük ilgi gören BNB, Binance Smart Chain (BSC) ağındaki kripto paraları satın almak için BNB şartı sunmasıyla birlikte yükselişe geçti. BSC ağındaki kripto paraların büyük ilgi görmesi BNB fiyatının artışa geçmesini sağlıyor.

BNB’nin piyasa değeri an itibariyle 101.6 milyar doları aştı.

16 Nisan tarihinde düzenlenen 15. yakma işlemiyle birlikte 595.3 milyon dolar değerinde 1 milyon 99 bin 888 adet BNB yakılmıştı. Yakma işlemi sayesinde toplam arz azaltılarak fiyat artışı yaşanması hedefleniyor.

BNB tüm zamanların rekorunu kırdı!

Yakma İşlemi (BURN) Nedir?

Kripto paraların fiyatları arz ve talebin kesişim noktasıyla oluşur. Burn yani yakma işleminin amacı piyasada işlem göre kripto paranın miktarını azaltarak fiyatının daha da yükselmesi hedeflenmektedir. Toplam arz miktarı azalacağı için fiyatın yukarı çıkması bekleniyor.

ÖRNEK: Yaz aylarında domates fiyatları düşük olur. Bunun sebebi domatesin yaz aylarında çok olmasıdır. Yani arzı fazla olduğu için fiyatı düşüktür. Ancak kış aylarında domates miktarı azdır yani arzı düşüktür. Bu yüzden de kış aylarında domates pahalıdır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir