BitMEX hangi konuda suçlanıyor? Neler olacak?

 BitMEX hangi konuda suçlanıyor? Neler olacak?

Dün akşam saatlerinde dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan BitMEX, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından kara para aklamakla suçlandı. Peki bu gelişme kripto para piyasasını nasıl etkileyecek?

BitMEX Kurucu Ortağı Tutuklandı

BitMEX kara para aklamakla suçlandı ve kurucu ortağı Samuel Reed tutuklandı. Konu ile ilgilenen FBI yöneticilerinden William Sweeney şu açıklamaları yaptı:

”Bugün burada iddia ettiğimiz gibi, dört sanık, şirketlerinin BitMEX kripto para ticaret platformu aracılığıyla, ABD’nin kara para aklamayla mücadele gerekliliklerinden kaçınarak Banka Gizlilik Yasasını kasten ihlal etti.”

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX hakkında şu açıklamaları yaptı:

”Şikayet, BitMEX’i belirlenmiş bir sözleşme piyasası veya alım satım yürütme işletmesi olarak CFTC onayı olmadan ticaret işlevine ev sahipliği yapması; dijital varlık türev işlemleri/marj için Bitcoin siparişi kabul etmesi ve kaldıraçlı perakende emtia işlemlerine olanak sağlamasıyla suçluyor. Şikayet ayrıca BitMEX’i müşteri tanıma prosedürlerini ve kara para aklama prosedürlerini uygulamamakla suçluyor.”

Kripto Para Piyasası Nasıl Etkilenecek?

BitMEX olayının duyulmasıyla birlikte Bitcoin adeta çakıldı. Bitcoin 10.900 dolar fiyatından 10.400 dolar seviyelerine çekildi. Geçtiğimiz günlerde KuCoin isimli kripto para borsası siber saldırıya uğramış ve 200 milyon dolar değerinde kripto parası çalınmıştı. O saldırıdan etkilenmeyen kripto para piyasası BitMEX olayından bir hayli etkilendi. Bu durum kripto para yatırımcıları tarafından merak konusu haline geldi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir