Bitcoin’e olan talep artıyor: 430.000 cüzdan oluşturuldu

Bitcoin’e olan talep artıyor: 430.000 cüzdan oluşturuldu

ABONE OL 

Bitcoin’e olan talep her geçen gün artıyor. Ortaya çıkan verilerle bu talep kesinleşti. Son 3 ayda toplamda 430 bin yeni BTC cüzdanı oluşturuldu. Uzmanlar ise iki ihtimal üzerinde duruyor. Bunlarda birincisi Mayıs’ta gerçekleşecek olan halving ikincisi ise Korona virüsü olduğu düşünülüyor.

430 Bin Bitcoin Cüzdanı Oluşturuldu

İçerisinde 0.01 BTC yani 69 dolar bulunan Bitcoin cüzdanlarının sayısı yıl başında 7.8 milyondu. Adres sayısı Mart ayının sonlarına doğru 8.2 milyonu geçti. Mayıs ayında gerçekleşecek olan halving yani BTC ödül yarılanmasının bunun sebepleri arasında olduğu düşünülüyor.

Peki Halving Nedir?

Halving, madencilik yapılarak üretilen BTC blok ödüllerinin yarıya düşürülmesidir. Şu an BTC madencileri kazdıkları her blok için 12.5 BTC ödül kazanıyorlar. Ancak Mayıs ayında gerçekleşecek olan halving ile ödül 6.25 BTC’e düşürülecek. Bu da Bitcoin arzını yavaşlatacağı için fiyatının artması bekleniyor.

Bir diğer sebep ise Korona virüsü sebebiyle nakit para kullanımının azaltması ve dijital paralara olan ilginin artması olduğu düşünülüyor. Korona virüsün temas ile geçmesi dünya üzerinde nakit kullanımını azalttı. Bu sebepten dolayı kripto paralar ilgi çekmeye başladı. Cüzdan sayısının artışın sebepleri bu şekilde açıklanıyor.

Burada yazılanlar YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.