Bitcoin yeni zirve arayışında!

Bitcoin fiyatı

Bitcoin yeni zirve arayışında!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, 57 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu yükselişin ardından gözler Bitcoin’in zirve fiyatına ulaşıp ulaşamayacağına yöneldi.

Bitcoin Yeni Zirve Fiyatında Israrcı

Bitcoin fiyatı dün akşam saatlerinde 57 bin doları aştı. 57 bin dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin’in piyasa değeri de 1 trilyon 111 milyar dolara yükseldi. Bilindiği gibi Bitcoin’in ATH (Tüm zamanların en yüksek seviyesi) 68.789 dolar olarak kayıtlara geçmişti.

Mevcut fiyatın yüzde 20 yükselmesi durumunda Bitcoin’in yeni zirve fiyatına ulaşmış olacak. Birçok uzman analiste göre Bitcoin ETF’lerinin ardından nisan ayında gerçekleşecek olan Bitcoin Halving sürecinin yaklaşması fiyata olumlu etki ediyor.

Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar yükselmesi de birçok yeni yatırımcı da iştahı artıran en önemli konuların başında yer alıyor. Bilindiği gibi kripto para piyasasına giriş yapan varlıkların birçoğu ilk olarak Bitcoin’e yöneliyor. Bu da Bitcoin fiyatının artmasına sebep oluyor.

”Bitcoin Fiyatı 4’e Katlayabilir”

SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, nisan ayında gerçekleşecek olan Bitcoin ödül yarılanmasından sonra (Bitcoin halving) Bitcoin fiyatının 170 bin dolar seviyelerine yükseleceğini iddia etmişti. Bu tahminin gerçekleşmesi için iddianın ortaya atıldığı zamanki Bitcoin fiyatından 4 kat artış yaşanması gerekiyordu.

Anthony Scaramucci, Bitcoin’in altından daha önemli bir değer deposu olduğunu ifade etti ve Bitcoin ödül yarılanmasının sonraki 18 ay içerisinde Bitcoin fiyatının 4’e katlayacağını belirtmişti. Daha önceki Bitcoin ödül yarılanmalarına bakmak gerektiğini belirten Scaramucci, Bitcoin ödül yarılanmalarının ardından fiyatta 4 katlık bir artışın sürpriz olmayacağını ifade etmişti.

Ancak bu tahmini ‘temkinli‘ olarak da nitelendiren Scaramucci, bu yılın nisan ayında yani Bitcoin halving öncesinde fiyatın 35 bin dolar seviyelerinde olmasını beklediğini ve tahmininde bunu esas aldığını da ifadelerine eklemişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir