Bitcoin rekor tazeledi! 24.175 dolar

 Bitcoin rekor tazeledi! 24.175 dolar

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünkü yükselişleriyle birlikte bir kez daha rekor tazeledi. 24.175 dolara kadar yükselen Bitcoin, kurumsal yatırımların açıklanmasının ardından yükselişlerini sürdürdü. Bu hafta içerisinde 20 bin doları aşan Bitcoin adeta durdurulamıyor.

Bitcoin Rekor Tazeledi!

Bitcoin, bu hafta içerisinde neredeyse her gün kendi rekorunu kırdı. Bu rekorların sonuncusu ise 24.175 dolar oldu. Yükselişlerinin ardından yaşadığı düşüşlerle düzeltmeler yaparak yükselen Bitcoin, kurumsal alımların artması ve bu alımların açıklanmasıyla birlikte fiyat olarak giderek yükseldi. Bu haftaya 19 bin dolar seviyelerinde giriş yapan Bitcoin, neredeyse her gün yeni bir rekor kırarak 24.175 dolara kadar yükseldi.

Kripto para piyasası 664 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştı. Bitcoin‘in piyasa değeri ise 436 milyar dolara kadar yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyeti (dominasyonu) yüzde 65.6’ya kadar yükseldi.

Bitcoin
Bitcoin rekor tazeledi

Bir Kurumsal Yatırım Daha Yapıldı: Ruffer Investment

Londra merkezli yatırım şirketi Ruffer Investment Company, yapmış olduğu 550 milyon sterlin (744 milyon dolar) büyüklüğündeki yatırımı için şu açıklamayı yapmıştı:

”Bu yatırımı dünyanın başlıca para birimlerinde devam eden devalüasyona karşı küçük ama güçlü bir sigorta poliçesi olarak görüyoruz.”

Şirketin Bitcoin satın aldığı haberi basına yansımıştı. 675 milyon dolarlık yatırım yapıldığı açıklansa da daha sonradan 15 milyon dolarlık Bitcoin alındığı ifade edildi. Ancak şirket yaptığı açıklama ile yüklü alımı doğruladı ve 744 milyon dolarlık Bitcoin alındığını açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir