Bitcoin madenciliğinin yüzde 90’ı tamamlandı

Bitcoin madenciliği

Bitcoin madenciliğinin yüzde 90’ı tamamlandı

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, madencilik yapılarak üretilebiliyor. 21 milyon total arza sahip olan Bitcoin’in yüzde 90’ı Bitcoin madenciliği yapılarak çıkarıldı. Geriye kalan yüzde 10’luk kısım için ise oldukça uzun süre madencilik yapılması gerekiyor.

Bitcoin Madenciliği Büyük Bir Kat Etti

Bitcoin madenciliği, Bitcoin üretimi ve transferlerin gerçekleşecek ağın aktif bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu sebepten dolayı kripto para piyasasının en önemli ve dikkat çekici konularından birisi olarak biliniyor. Blockchain.com verilerine göre 18.89 milyon Bitcoin, Bitcoin madenciliği için çıkarıldı. İlk olarak 3 Ocak 2009‘da çıkarılan ve Genesis Bloğu adı verilen ilk Bitcoin bloğunun ardından büyük bir yol kat edildi.

18.89 milyon adet Bitcoin gün yüzüne çıkarıldı. Bu Bitcoin‘lerin büyük çoğunluğu ise aktif. Ancak yaklaşık 1 milyon Bitcoin, şifreleri bilinmeyen Bitcoin cüzdanlarında yer alıyor. Bu sebepten dolayı arz aslında 1 milyon eksik.

Bitcoin madenciliğinde blok ödülleri de her dört yılda bir düşüyor. 50 Bitcoin ile başlayan blok ödülü günümüzde 6.25 Bitcoin’e düştü. Bu hesaplamalara göre kalan Bitcoin’lerin çıkarılması 2140 yılını bulacak. Bu da 120 yıl anlamına geliyor.

NATO
Bitcoin madenciliğinin yüzde 90’ı tamamlandı

Bitcoin 500 Bin Dolar Olur İddiası!

Kripto para piyasası son birkaç haftadır düşüş yaşasa da hala piyasanın büyüklüğü 2.25 trilyon doların üzerinde. Bu da hala piyasanın canlı kanlı olduğunu açık bir şekilde gösteriyor. Ark Invest kurucusu ve CEO’su olan Cathie Wood yaptığı açıklamada kurumsal yatırımcıların yavaş yavaş kripto para sektörüne geçiş yaptığını ifade etti.

Hala büyük bir iddia da ortaya atan Wood, kurumsal yatırımcı portföyünün yüzde 5’inin kripto para piyasasına gelmesinin Bitcoin’i 500 bin dolar seviyelerine fırlatabileceğinden bahsetti. Wood şu ifadeleri kullandı:

Kurum yöneticileri düşük korelasyonlara sahip, gelişmekte olan yeni varlık sınıflarına bakmak zorunda. Varlık tahsisi açısından çeşitlendirmenin ve Kutsal Kase’nin anahtarı budur.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir