Bitcoin halving gerçekleşti! Şimdi ne olacak?

Bitcoin Halving tarihleri

Bitcoin halving gerçekleşti! Şimdi ne olacak?

ABONE OL 

Her 4 yılda bir gerçekleşen Bitcoin halving (ödül yarılanması) gerçekleşti. Bugünün ilk saatlerinde gerçekleşen Bitcoin halving sonrasında Bitcoin madencilerinin blok ödülü 6.25 Bitcoin’den 3.125 adet Bitcoin‘e düştü.

Bitcoin Halving Gerçekleşti

Bitcoin halving’i bekleyen kripto para yatırımcıları bugünün ilk saatlerinde Bitcoin halving’in gerçekleşmesine şahit oldu. Bitcoin madencilerinin ürettikleri blok başına elde ettikleri ödülü yarı yarıya düşüren halving sonrasında Bitcoin fiyatı 64 bin 700 dolar seviyelerinde seyretti.

Bitcoin madencilik ödüllerinin azalması sebebiyle Bitcoin arzı artık çok daha yavaş artacak ve bu sayede artan talep ile birlikte fiyatın daha da fazla yükselmesi ön görülüyor. Tabii ki bu bir beklenti ancak her zaman beklentiler piyasa gerçekleri ile eşleşmiyor.

Bitcoin Talebi Artıyor

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, paylaştığı son raporuna göre Asya Pasifik bölgesinde Bitcoin‘e olan talebin arttığı belirtildi. Yalnızca Bitcoin değil Ethereum ve diğer kripto paralara da talebin ciddi oranda arttığı açıklandı.

Goldman Sachs Dijital Varlıklar Başkanı Max Minton, artan talebi Bitcoin ETF başvurularının onaylanmasıyla da doğrudan ilgili olduğunu belirtti. Minton’a göre kurumsal yatırımcılar Bitcoin ETF’i dışında alternatif bir yatırım aracı beklentisi içerisinde. Bu da Ethereum ETF’inin şimdiden beklenmeye başlandığını açık bir şekilde gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir