Bitcoin fiyatı TL cinsinden tüm zamanların rekorunu kırdı!

Bitcoin fiyatı TL

Bitcoin fiyatı TL cinsinden tüm zamanların rekorunu kırdı!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin 30 bin dolar seviyelerine yükselmiş ve birçok yatırımcıyı heyecanlandırmıştı. Ülkemizde dolar kurunun da yükseliş yaşaması Bitcoin’in TL cinsinden rekor kırmasına sebep oldu.

Bitcoin Fiyatı TL Rekoru Kırdı

Bitcoin fiyatı TL cinsinden tüm zamanların rekorunu kırdı. Paribu verilerine göre Bitcoin TL olarak 777.777 TL‘ye yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Dolar kurunun 25.29 TL seviyelerine yükselmesiyle birlikte rekorun tazelendiği ve kur arttıkça rekorun yeniden kırılması bekleniyor.

Bitcoin bu haber yazıldığı sırada 759.952 TL‘ye alıcı buluyor. Dolar cinsinden fiyatı ise 30.180 dolar olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin fiyatı

Bitcoin ETF’lerine Yoğun Talep

Bitcoin ETF başvurularına iki yeni başvuru daha eklendi. Yaklaşık 87 milyar dolarlık fon yöneten WisdomTree ve 1.49 trilyon dolarlık fon yöneten Invesco şirketleri Bitcoin ETF başvurularında bulundu.

ETF, Borsa Yatırım Fonu olarak dilimize çevriliyor. Bitcoin’in yerel borsalara entegresini sağlayacak olan Bitcoin ETF‘leri için yapılan başvurular Bitcoin’in 29 bin 200 dolar seviyelerine yükselmesine sebep olmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir