Bitcoin ETF’si ilk günden 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı

Bitcoin ETF

Bitcoin ETF’si ilk günden 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde ProShares tarafından başvurusu yapılmış Bitcoin ETF’si SEC tarafından onaylanmış ve NYSE (New York Menkul Kıymetler Borsası) tarafından işleme açılmıştı. Bitcoin ETF’si ilk günden büyük ilgi gördü.

Bitcoin ETF’si Büyük İlgi Gördü

New York Menkul Kıymetler Borsası‘nda alım satıma açılan vadeli Bitcoin ETF’si 40 dolardan listelendi ve kısa süre sonra yüzde 5.4 yükselerek 42.15 dolara yükseldi. Büyük ilgi gören Bitcoin ETF’si günü 41.94 dolar fiyatıyla kapattı. Bitcoin ETF’sinin ilerleyen zamanlarda büyük ilgi görmesi bekleniyor. Gün sonun işlem hacmi ise 994 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF’si ilk günden 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı

SEC Bitcoin ETF’sini Onayladı

Birkaç yıldır SEC’in Bitcoin ETF’lerini onaylaması yatırımcılar tarafından adeta isteniyordu. SEC her defasında farklı sebeplerle başvuruları reddederken bugün yapılan açıklama ile ProShares tarafından başvurusu yapılan vadeli Bitcoin işlemleri ETF’sinin onayladığı açıklandı. Onayın açıklanmasıyla birlikte Bitcoin 62.940 dolara kadar yükseldi.

ETF, borsa yatırım fonu olarak rahatlıkla anlaşılabilir. Pazartesi gününden itibaren yatırımcılar New York Menkul Kıymetler Borsası‘ndan Bitcoin ETF’si satın alabilecek. Bu ETF’nin vadeli işlemler kapsamında olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir