Bitcoin düşüşü için sudan sebeplere devam: Evergrande olayı

Bitcoin düşüşü

Bitcoin düşüşü için sudan sebeplere devam: Evergrande olayı

ABONE OL 

Kripto para piyasasında düşüşler ardından bir haber veya birkaç haberi barındırır. Son olarak Çin merkezli emlak şirketi Evergrande‘nin iflas etmesi haberinin Bitcoin düşüşünün sebebi konuşuluyor. Sık sık Çin merkezli kaynaklardan gelen olumsuz haberlerin Bitcoin fiyatını olumsuz etkilemesi de yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor.

Bitcoin Düşüşü Yatırımcıları Geriyor

Kripto para piyasası yine oldukça sert düşüşlerden birini daha yaşadı. Bunun sebebinin yine Çin kaynaklı haberler olması ise şaşırtmadı. Yıllardır kripto para piyasasına karşı sert tavrıyla bilinen Çin, geçtiğimiz yaz Bitcoin madencilerine baskı yaparak ülkeden gitmelerine sebep olmuştu. Bu gelişmede Bitcoin fiyatının çakılmasıyla sonuçlanmıştı.

Bitcoin düşüşü
Bitcoin düşüşü için sudan sebeplere devam: Evergrande olayı

Son olarak ise Çinli emlak şirketi Evergrande’nin iflas ettiği konuşuluyor. Hala net bir haberin gelmemesiyle bile kripto para piyasası ivmeyi aşağıya çevirdi. Ülkemizden de olmak üzere birçok ülkedeki yatırımcılar, Çin’in yaydığı bu olumsuz haberlerden oldukça şikayetçi.

Evergrande‘den gelen son haber Bitcoin’in 68 bin 200 dolardan 62 bin 900 dolara kadar gerilemesine sebep oldu. Ancak Bitcoin fiyatı yeniden yükselmeye devam etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir