Bitcoin dominasyonu en düşük seviyede!

Bitcoin dominasyonu

Bitcoin dominasyonu en düşük seviyede!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, kripto para piyasasının en değerli kripto parası olma unvanını elinde tutuyor. Bitcoin dominasyonu 2018’den bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin Dominasyonu Bir Hayli Geriledi

Bitcoin piyasa değeri ile kripto para piyasasının piyasa değeri karşılaştırıldığında Bitcoin dominasyonu (hakimiyeti) dediğimiz oran ortaya çıkıyor. CoinGecko verilerine göre Bitcoin dominasyonu yüzde 37.28 seviyesine kadar geriledi. Bitcoin dominasyonunun gördüğü en düşük nokta ise 2018 yılında yüzde 33‘tü.

Bitcoin dominasyonu en düşük seviyede!

Bitcoin dominasyonu yani hakimiyeti yüzde 37 seviyesine geriledi. Bitcoin de yaşadığı son düşüşle birlikte 43 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin hakimiyetinin düşmesi genellikle kripto para piyasasındaki diğer kripto paraların yükselişini beraberinde getirirdi. Bu hakimiyet kaybı bu defa altcoin’lerin yükselişine izin vermedi.

FED tarafından beklenen faiz artırımı sebebiyle DXY (ABD Doları Endeksi) yükseliyor ve diğer yatırım araçlarından dolara dönüş olduğu görünüyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak açıklamalar ile birlikte piyasaların yönünün de netleşmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir