Bitcoin balinasından dev transfer!

 Bitcoin balinasından dev transfer!

Bitcoin yaşadığı yeni zirve fiyatının ardından bir hayli geri çekilerek 30 bin dolar seviyelerine geldi. Yaklaşık yüzde 25‘lik düşüş yaşayan Bitcoin, Bitcoin balinalarını da harekete geçirdi.

Bitcoin Balinası Harekete Geçmeye Başladı!

Bitcoin kurumsal yatırımcıların büyük ilgisiyle birlikte 41.941 dolara kadar yükseldi. Ardından kurumsal yatırımcıların birkaçının satış gerçekleştirmesiyle birlikte düşüş trendi başladı ve fiyat yüzde 25 geriledi.

Kurumsal şirket yöneticilerinden bazıları ”Masadan biraz para almanın zamanı geldi” şeklinde yapılan açıklamalarda düşüşlerin kurumsal şirketlerden kaynaklandığını doğrular nitelikte. Kurumsal yatırımcıların yanı sıra Bitcoin balinaları da düşüşle birlikte harekete geçmeye başladı.

Bitcoin transferleri
Bitcoin balinası

Yapılan dev bir transfer dikkatlerden kaçmadı. 31.010 Bitcoin‘den oluşan 981 milyon dolar değerindeki transfer için yalnızca 4.71 dolar işlem ücreti ödendi. Bu transferin amacı ise şimdilik bilinmiyor ancak olası bir düşüş senaryosunda çok önemli bir role sahip olabilir. Ancak transferin kripto para borsası değil de Bitcoin cüzdanına gönderilmesi şimdilik içleri rahatlattı.

Bitcoin Aramaları Yükselişte Olan Ülkeler

Google’ın aranma hacimleri yayınladığı Google Trends platformunda Bitcoin anahtar kelimesi seçilip, ülke ve belirli bir zaman kısıtındaki aranma hacimleri gösteriliyor. Bitcoin’in neredeyse her gün rekor kırdığı günlerde Google’da Bitcoin aramalarının tavan yaptığı 4 ülke dikkatleri çekti.

Bu ülkeler sırasıyla; Kolombiya, Nijerya, Arjantin ve Şili oldu. Bu ülkelerde yeni yıl ile birlikte Bitcoin aramaları tavan yaptı. Nijerya’nın son zamanlarda kripto paralara olan ilgisi gelen haberlerle ortaya çıkmıştı. Geriye kalan üç ülkenin de Güney Amerika‘da yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir