Bitcoin balinası hareketi geçti! 3.000 BTC

Bitcoin balinası

Bitcoin balinası hareketi geçti! 3.000 BTC

ABONE OL 

Elindeki çok fazla Bitcoin bulunduran yatırımcılar balina olarak nitelendiriliyor. Gelen son verilere göre en büyük 3. balina ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’e 3.000 Bitcoin gönderdi.

Bitcoin Balinası Ne Planlıyor?

Elinden en fazla Bitcoin tutan cüzdan sahibi balina, toplamda 116.841 adet Bitcoin‘e sahipti. Bu Bitcoin’lerden 3.000 adetini Coinbase borsasına gönderdi. Bu Bitcoin’leri satıp satmayacağı bilinmese de satabileceği ihtimali üzerinde daha çok duruluyor. Eğer balina yatırımcı Coinbase borsasına gönderdiği Bitcoin’leri satarsa 116.7 milyon dolar elde edecek.

Bu satış gerçekleşirse Bitcoin’de bir düşüş trendine sebep olabilir. Ancak bu transferler manipülasyon amacıyla da yapılabiliyor. Bu sebepten dolayı fiyatı iyi takip etmek gerekiyor.

Bitcoin şu an 38 bin 965 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. Son 24 saatteki işlem hacmi ise 26.45 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin balinası
Bitcoin balinası hareketi geçti! 3.000 BTC

Elon Musk’tan Dikkat Çeken Açıklamalar

Elon Musk dün katıldığı B Word isimli etkinlikte Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin‘e sahip olduğunu açıkladı. Kişisel olarak bu kripto paralardan satın aldığını açıklayan Musk, Tesla ve SpaceX şirketinin de Bitcoin’i olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Tesla şirketinin 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğu açıklanmıştı. Şimdi de SpaceX şirketinin Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.

Ancak SpaceX şirketinin sahip olduğu Bitcoin‘in miktarı hakkında henüz net bir açıklama yapmadı. Musk ayrıca Tesla şirketinin yeniden Bitcoin ile ödeme kabul etme ihtimalinin de yüksek olduğunu açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir