Bitcoin balinalarının sayısı azalıyor!

 Bitcoin balinalarının sayısı azalıyor!

Bitcoin’in 60 bin doları birkaç kez test ettiği şu günlerde Bitcoin balinalarının sayısının azaldığı ortaya çıktı. Bilindiği gibi Bitcoin cüzdanında 1.000’den fazla Bitcoin bulunan cüzdan sahipleri, Bitcoin balinası olarak nitelendiriliyor.

Bitcoin Balinaları Satış mı Yapıyor?

Bitcoin balinaları sayısı azalışa geçti. Glassnode verilerine göre 8 Şubat tarihinde 2.488 olan Bitcoin balina sayısı bugün itibariyle 2.275’e geriledi. Yüzde 20‘lik bir düşüşün gözlendiği balina sayısının kâr satışları sebebiyle geriledi düşünülüyor.

Bitcoin balina
Bitcoin balinalarının sayısı azalıyor!

Bitcoin fiyatının artışıyla birlikte artan kurumsal alışlardan bahsediliyor ancak kurumsal satışlar aynı şekilde gündeme gelmiyor. Bu sebepten dolayı bu düşüşler kurumsal şirketlerle de bağdaştırılabilir. Aynı şekilde kurumsal kripto para yatırım fonlarının da alış yaptığı gibi satış yaptığı da göz ardı edilmemeli.

Geçtiğimiz haftada Bitcoin madencilerinin satışlarının azaldığı ortaya çıkmıştı. Bitcoin madencilik şirketlerinin gerçekleştirmiş olduğu satışlarda Bitcoin balina sayılarının azalmasına sebep olmuş olabilir.

Bitcoin Madencileri Satışları Büyük Ölçüde Tamamladı!

Bitcoin madencileri, Bitcoin işlemlerinin gerçekleşmesinde ve Bitcoin arzının artmasında büyük bir önem taşıyor. CryptoQuant tarafından hazırlanan rapora göre Bitcoin madencilerinin son bir haftada gerçekleştirdikleri satışlar, son 5 yılın en düşüğü olarak kayıtlara geçti. CryptoQuant‘a göre madenci satışlarının büyük ölçüde azalması, Bitcoin fiyatını olumlu etkileyebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir