Bitcoin aramalarının tavan yaptığı 4 ülke!

 Bitcoin aramalarının tavan yaptığı 4 ülke!

Lider kripto para birimi yeni yıla yükselişler içerisinde girdi. Bu sebepten dolayı dünyanın dört bir yanından ilgiyle takip edildi. Bazı ülkelerde ise Google aranma hacimleri tavan yaptı. İşte Google‘da Bitcoin aramalarının tavan yaptığı 4 ülke!

Bitcoin Aramaları Yükselişte Olan Ülkeler

Google’ın aranma hacimleri yayınladığı Google Trends platformunda Bitcoin anahtar kelimesi seçilip, ülke ve belirli bir zaman kısıtındaki aranma hacimleri gösteriliyor. Bitcoin’in neredeyse her gün rekor kırdığı günlerde Google’da Bitcoin aramalarının tavan yaptığı 4 ülke dikkatleri çekti.

Bu ülkeler sırasıyla; Kolombiya, Nijerya, Arjantin ve Şili oldu. Bu ülkelerde yeni yıl ile birlikte Bitcoin aramaları tavan yaptı. Nijerya’nın son zamanlarda kripto paralara olan ilgisi gelen haberlerle ortaya çıkmıştı. Geriye kalan üç ülkenin de Güney Amerika‘da yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Bitcoin
Bitcoin

Güney Amerika Kıtasındaki Artan Talep

Güney Amerika kıtasındaki ülkelerin Bitcoin’e bu denli ilgi göstermesinin sebebi ise o ülke vatandaşlarının yaşadığı ekonomik problemler olabilir. Arjantin’de artan enflasyon ve ekonomik krizin giderek büyüdüğü için Arjantin’de Bitcoin ciddi bir yatırım aracı olarak kullanılıyor.

Bir dönem Arjantin’deki kripto para borsaları ile uluslararası kripto para borsalarındaki Bitcoin fiyatı arasında ciddi farklar oluşmuştu. Bu da artan talebi gözler önüne koymuştu.

Şili ve Kolombiya‘da Korona virüsü sebebiyle yaşanan ekonomik problemlerin böyle bir artışa sebep olduğu tahmin ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir