Bitcoin 48 bin doları aştı

Bitcoin 48 bin dolar

Bitcoin 48 bin doları aştı

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün 48 bin dolar seviyesini aştı. Birçok kripto para yatırımcısı tarafından beklenen yükselişin sürüp sürmeyeceği merak konusu oldu.

Bitcoin 48 Bin Dolar!

Bitcoin, bugün 48 bin dolar seviyesini geride bıraktı. Piyasa değeri olarak 1 trilyon dolara emin adımlarla yürüyen Bitcoin, 938 milyar dolar piyasa değerine sahip. Kripto para piyasası 1.8 trilyon dolarlık piyasa değerine yükseldi.

Bitcoin’in yükselişin sebebi merak edilirken, Bitcoin balinaları tarafından yüklü alımların yapıldığı verilere yansıdı. Bitcoin fiyatı haber yazıldığı sırada 47 bin 815 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

Bitcoin fiyat artış

Bitcoin Fiyatı 4’e Katlayabilir

SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, nisan ayında gerçekleşecek olan Bitcoin ödül yarılanmasından sonra (Bitcoin halving) Bitcoin fiyatının 170 bin dolar seviyelerine yükseleceğini iddia etti. Bu tahminin gerçekleşmesi için anlık Bitcoin fiyatının 4 kat artması gerekiyor.

Anthony Scaramucci, Bitcoin’in altından daha önemli bir değer deposu olduğunu ifade etti ve Bitcoin ödül yarılanmasının sonraki 18 ay içerisinde Bitcoin fiyatının 4’e katlayacağını belirtti. Daha önceki Bitcoin ödül yarılanmalarına bakmak gerektiğini belirten Scaramucci, Bitcoin ödül yarılanmalarının ardından fiyatta 4 katlık bir artışın sürpriz olmayacağını ifade etti.

Ancak bu tahmini ‘temkinli‘ olarak da nitelendiren Scaramucci, bu yılın nisan ayında yani Bitcoin halving öncesinde fiyatın 35 bin dolar seviyelerinde olmasını beklediğini ve tahmininde bunu esas aldığını da ifadelerine ekledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir