Bitcoin 35 bin doları test etti!

Bitcoin 35 bin doları

Bitcoin 35 bin doları test etti!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugünün ilk saatlerinde 35 bin doları test etti. Dün gece saatlerinde 31 bin 500 dolar seviyelerinde olan Bitcoin sabah saatlerinde yüzde 10’luk bir yükseliş yaşadı.

Bitcoin 35 Bin Doları Gördü

Kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin, 7 Mayıs tarihinden bu yana ilk defa 35 bin 280 dolar seviyesine yükseldi. Bu yükselişle birlikte geçtiğimiz pazar günü 583 milyar dolar olan Bitcoin’in piyasa değeri 666 milyar dolara yükseldi.

Uzun bir zamandır beklenen yükseliş kripto para yatırımcılarını büyük oranda heyecanlandırdı. Yine geçtiğimiz pazar günü 1.14 trilyon dolar olan kripto para piyasasının büyüklüğü 1.26 trilyon dolara yükseldi.

Bitcoin fiyatı haber yazıldığı sırada 34 bin 100 dolar olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin fiyatı TL

Bitcoin ETF Haberi Büyük Kayıp Yaşanmasına Sebep Olmuştu

Kripto para piyasasındaki içerik üreticilerinin bir kez daha dikkatli olması gereken bir gelişme daha yaşandı. Dün ortaya çıkan bir haber sebebiyle vadeli işlem yapan 40 bin 600 yatırımcının 179 milyon dolarlık varlığı likidite edildi.

Bu ciddi seviyede kayıp yaşanmasının Cointelegraph tarafından paylaşılan Bitcoin ETF onay haberiydi. ”iShares tarafından yapılan spot Bitcoin ETF’i onaylandı” haberi Bitcoin’in 30 bin dolara yükselmesine sebep oldu. Bu yükselişle birlikte ”Short” pozisyon sahibi binlerce yatırımcının işlemleri kapandı ve ciddi bir kayıp ortaya çıktı.

Ardından haberin yalan olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte bu defa da Bitcoin 28 bin doların altına geriledi. Bu da ”Long” pozisyon sahibi binlerce yatırımcının işlemlerini kapattı ve milyonlarca dolarlık bir kayıp ortaya çıktı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir