Bitcoin 18 bin doları aştı! Yükseliş sürecek mi?

Bitcoin 18 bin dolar

Bitcoin 18 bin doları aştı! Yükseliş sürecek mi?

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, 18 bin doları geride bıraktı. Geçtiğimiz kasım ayından bu yana ilk defa 18 bin doları aşan Bitcoin’in yükselişi sürmeye devam edecek mi?

Bitcoin 18 Bin Doları Geride Bıraktı

Bitcoin, 18 bin doları da geride bırarak 18 bin 318 dolara kadar yükseldi. Bu yükselişiyle birlikte uzun bir süredir piyasadan uzak kalan yatıırmcıların da dikkatini çeken Bitcoin’in piyasa değeri de 350 milyar dolara kadar yükseldi.

FTX’in iflasının ardından gelen düşüşler yatırımcıların ciddi oranda zarar etmesine sebep olmuştu. Ancak 18 bin doları aşan Bitcoin, yatırımcıların yükseliş umudunu yeniden yeşertti.

Bitcoin 18 bin doları aştı

Açıklanacak olan ABD enflasyon verilerinin de beklendiği gibi olması halinde yükselişin sürmesi analistler tarafından bekleniyor. Her hafta yayınladığımız ‘Haftalık Teknik Analiz‘ yazı serimizde belirtildiği gibi henüz 18 bin 800 dolarlık direnç bölgesi aşılmış değil. 17 bin 500 dolarlık direnç seviyesi ise yaşanan yükselişle birlikte geride kaldı.

Enflasyon verilerinin olumlu olması halinde Bitcoin’in ilk hedefinin 18 bin 800 dolarlık direnç bölgesinin olması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir