Bitcoin 100 bin dolara ulaşabilecek mi?

 Bitcoin 100 bin dolara ulaşabilecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, 41.941 dolara kadar yükselerek kendi rekorunu kırmıştı. Ancak gelen yoğun satışlarla birlikte fiyat 32 bin dolara kadar gerilemişti. Toplamda kripto para piyasasından 250 milyar dolar çıkışı yaşanmıştı. Şimdi 34.750 dolar seviyelerinden alıcı bulan Bitcoin’in hakkında beklentiler hala olumlu ilerliyor. Bitcoin 100 bin dolara ulaşabilecek mi?

Bitcoin 100 Bin Dolara Yükselir mi?

Bitcoin son aylarda kurumsal şirketlerin gözdesi olmuş ve yüklü yatırımlar alarak fiyatının yükselmesine sebep olmuştu. Kurumsal şirketlerin birçoğu yatırım yaparken Bitcoin fiyatı 12 bin ile 20 bin dolar arasındayken alım gerçekleştirdi. Fiyatın giderek artmasıyla birlikte kripto para piyasasının toplam büyüklüğü 1 trilyon doları aşarak 1.1 trilyon dolara kadar yükselmişti.

Bitcoin piyasa değeri
Bitcoin 100 bin dolara yükselir mi?

Kurumsal şirketlerin yatırım hedefleri birbirinden farklı olduğu için 40 bin dolar seviyelerine ulaştıktan sonra satışlar gelmeye başladı. Birçok kurumsal şirket yatırımlarını büyük kâr seviyeleriyle sattı.

Kripto para yatırım fonu 10T Holdings kurucu ortağı Dan Tapiero‘ya göre Bitcoin, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 100 bin dolara ulaşacak. Twitter üzerinden bir grafik paylaşan Tapiero, neden böyle düşündüğüne de açıkladı.

JPMorgan’dan Bitcoin Tahmini!

JPMorgan stratejistlerinden olan Nikolaos Panigirtzoglou, kurumsal alımların artışıyla birlikte Bitcoin’in uzun vadede 146 bin dolar seviyelerine yükselebileceğini ifade etti. Yatırım sektöründeki şirketlerin altın yatırımı yerine Bitcoin’i tercih etmeleri sayesinde bu hedefin gerçekleşebileceği ifade edildi.

Altının yatırım şirketleri için eskisi kadar gözde olmadığını belirten stratejistler, Bitcoin’in şu an birçok şirket için daha ilgi çekici bir yatırım aracı olduğu ifade edildi. Daha öncede yayınlanan verilerden de anlaşılabileceği gibi altın yatırımlarının artış eğilimi eskiye göre daha yavaş şekilde ilerlerken Bitcoin fiyatından artışın daha yüksek eğilimli olduğu görünüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir