BiP yaygınlaşmaya devam ediyor

 BiP yaygınlaşmaya devam ediyor

Turkcell tarafından geliştirilen ancak tüm operatör kullanıcılarına açık olan BiP, son 1 gün içerisinde 1 milyon 125 bine yakın kullanıcı kazanarak ülke genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor.

Turkcell tarafından açıklanan bilgilere göre kişisel verilerin güvenliğini sağlamak dışında birçok yenilikçi özelliğe sahip olan uygulamanın HD ses ve görüntülü arama özelliği gibi avantajlarıyla birlikte dünyanın 192 ülkesinde kullanılmaya devam ettiği ve hızla yaygınlaştığı belirtildi. Uygulama içerisindeki tüm verilerin yüksek güvenlikli şifreleme ile Türkiye’deki Turkcell veri merkezlerinde korunduğu açıklanan uygulama, WhatsApp tartışmalarından sonra büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı.

BiP Yaygınlaşmaya Devam Ediyor

Dünya çapında 53 milyondan fazla indirilme sayısına ulaşan BiP, son bir gün içerisinde 1 milyonun üzerinde indirildi. Özellikle kaybolan mesaj özelliği fazlasıyla sevilen uygulamada Acil Durum özelliği sayesinde kullanıcıların acil durumlardan sonra durum ve konum bilgilerini paylaşmasını da kolaylaştırıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir