Binance sigorta fonuna 1 milyar dolar daha aktardı!

Binance sigorta fonu

Binance sigorta fonuna 1 milyar dolar daha aktardı!

ABONE OL 

Dünyanın en hacimli kripto para borsası Binance, geçtiğimiz haftalarda 1 milyar dolar aktardığı sigorta fonuna 1 milyar dolar daha aktardı.

Binance Sigorta Fonuna Toplamda 2 Milyar Dolar Aktardı

Kripto para piyasasında son 1 aydır yaşanan olaylar her yatırımcıyı olumsuz anlamda etkiledi. Bu gelişmelerinde başında ise FTX‘in iflası yer alıyor. FTX’in iflas etmesiyle birlikte onbinlerce yatırımcı milyar dolarları bulan varlıklarını kaybetti.

Bu sebepten dolayı kripto para borsaları da mevcut rezervlerini açıklamaya başladı. Binance rezervlerini ilk açıklayan borsa olmanın yanı sıra bir de sigorta fonu oluşturmuştu. Endüstri Kurtarma Fonu isimli bu fona geçtiğimiz haftalarda 1 milyar dolar aktaran Binance, 1 milyar dolarlık ek kripto parayı da yine bu fona aktardı.

1 milyar dolar değerindeki BUSD, sigorta fonuna aktarıldı.

Binance sigorta fonuna 1 milyar dolar daha aktardı!

Binance Hindistan’a Yatırım Yapmayacak

Binance, Hindistan’a yatırım yapmayacaklarını açıkladı. Hindistan’ın kripto paralardan yüksek vergi alması sebebiyle yatırım yapılmayacağını ifade eden Binance CEO’su Changpeng Zhao, Hindistan’daki yüksek vergilerin Hindistan’daki kripto para endüstrisini öldüreceğini ifade etti.

Zhao, her işlemden yüzde 1 vergi alan Hindistan’ın bu uygulaması için şu ifadeleri kullandı:

Her işlem için yüzde 1 vergi verecekseniz o kadar çok işlem olmayacak. Dürüst olmak gerekirse Hindistan’ın pek kripto dostu bir ortam olduğunu düşünmüyorum. Bir kullanıcı günde 50 kez işlem yapabilir ve parasının yüzde 70’ini kaybeder. Emir defteri tipi bir borsa için herhangi bir hacim olmayacaktır. Bu nedenle bugün Hindistan’da geçerli bir iş görmüyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir