Binance işlem rekoru kırdı! 306 milyar dolar

Binance işlem rekoru

Binance işlem rekoru kırdı! 306 milyar dolar

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, dünyanın her yerinde kullanıcılara sahip ve işlem hacmi de bu şekilde giderek artıyor. Çeyrek bazında rekor kıran Binance, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde toplamda 306 milyar dolarlık bir hacme ulaştı ve rekor kırdı.

Binance İşlem Rekoru Kırdı!

The Block isimli araştırma şirketinin verilerine göre 2020 yılının ikinci çeyreğinde spot işlemlerde 146 milyar dolar hacim gerçekleştiren Binance, üçüncü çeyrekte spot işlemlerde 306 milyar dolar hacim gerçekleştirerek rekor kırdı. Özellikle mart ayından itibaren dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü sebebiyle ciddi satışlar gelmiş ve kripto para yatırımları durağanlaşmıştı.

Binance vadeli işlemler hacmi de 2020 yılının üçüncü çeyreğinde 483 milyar doları aştı. Bu da bir önceki döneme göre yüzde 43‘den fazla artış anlamına geliyor.

Binance 13. Kez BNB Yakma İşlemini Gerçekleştirdi

Binance, 68 milyon dolar değerinde 2 milyon 253 bin adet BNB yakım işlemi gerçekleştirdi. Whale Alerts ve Binance resmi olarak yakma işlemini duyurdu.

Yakma İşlemi (BURN) Nedir?

Kripto paraların fiyatları arz ve talebin kesişim noktasıyla oluşur. Burn yani yakma işleminin amacı piyasada işlem göre kripto paranın miktarını azaltarak fiyatının daha da yükselmesi hedeflenmektedir. Toplam arz miktarı azalacağı için fiyatın yukarı çıkması bekleniyor.

ÖRNEK: Yaz aylarında domates fiyatları düşük olur. Bunun sebebi domatesin yaz aylarında çok olmasıdır. Yani arzı fazla olduğu için fiyatı düşüktür. Ancak kış aylarında domates miktarı azdır yani arzı düşüktür. Bu yüzden de kış aylarında domates pahalıdır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.