Binance Hindistan planları yapmıyor!

Binance Hindistan

Binance Hindistan planları yapmıyor!

ABONE OL 

Binance, her ülkede düzenleyici onayı almak için yaptığı çalışmalarla adından sık sık söz ettiriyor. Ancak bu adımın Hindistan için atılmayacağı Binance CEO’su tarafından açıklandı.

Binance Hindistan’a Yatırım Yapmayacak

Binance, Hindistan’a yatırım yapmayacaklarını açıkladı. Hindistan’ın kripto paralardan yüksek vergi alması sebebiyle yatırım yapılmayacağını ifade eden Binance CEO’su Changpeng Zhao, Hindistan’daki yüksek vergilerin Hindistan’daki kripto para endüstrisini öldüreceğini ifade etti.

Zhao, her işlemden yüzde 1 vergi alan Hindistan’ın bu uygulaması için şu ifadeleri kullandı:

Her işlem için yüzde 1 vergi verecekseniz o kadar çok işlem olmayacak. Dürüst olmak gerekirse Hindistan’ın pek kripto dostu bir ortam olduğunu düşünmüyorum. Bir kullanıcı günde 50 kez işlem yapabilir ve parasının yüzde 70’ini kaybeder. Emir defteri tipi bir borsa için herhangi bir hacim olmayacaktır. Bu nedenle bugün Hindistan’da geçerli bir iş görmüyoruz.

Hindistan kripto para vergi
Binance Hindistan planları yapmıyor!

Hindistan Merkez Bankası Başkanı: Kripto Paralar Riskli

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das geçtiğimiz aylarda yapılan duyurunun ardından bir açıklama yapmış ve kripto paraların riskli olduğunu hükümete bildirdiğini ifade etmişti. Das tarafından yapılan açıklama:

”RBI’nın pozisyonunda bir değişiklik yok. Hükümete kripto para birimleriyle ilgili büyük endişelerimiz olduğunu ilettik.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir