Binance’e Filipinler’den kötü haber geldi!

Binance

Binance’e Filipinler’den kötü haber geldi!

ABONE OL 

Dünyanın en hacimli kripto para borsası olan Binance’e Filipinler’den kötü bir haber geldi. Ülkenin mali düzenleyici kuruluşu Binance’in App Store ve Play Store’dan kaldırılmasını talep etti.

Binance’e Filipinler Şoku!

Binance, Filipinler’de zor günler yaşıyor. Filipinler mali düzenleyici kuruluşu geçtiğimiz aylarda Binance’in gerekli izinlere sahip olmadan faaliyet sürdürdüğünü açıklamıştı. Açıklamalarına bir yenisini ekleyen kurumdan Binance’e bir hamle daha geldi.

Binance borsasının Filipinler’de kullanılmasını önlemek amacıyla Google ve Apple şirketlerine ulaşan kurum, App Store ve Play Store‘dan Binance uygulamasının kaldırılmasını talep etti. Google ve Apple talebi kabul ederse Binance uygulamasına Filipinler’den erişilemeyecek.

Binance, ABD’de de zor günler yaşamış ve 4.3 milyar dolarlık ceza ile karşı karşıya kalmıştı. Dava sürerken Binance’in kurucu CEO’su olan Changpeng Zhao da (CZ) görevinden ayrılmıştı.

Binance 4.3 Milyar Dolar Ödeme Yapacak

Binance kurucusu Changpeng Zhao üzerinden gerçekleşen açıklamalar ve ardından başlayan dava süreci nihayet sonuçlandı. Binance borsasına yöneltilen kara para aklama iddiaları sonucunda dava süreci başlamış ve davada Changpeng Zhao iddiaları kabul etmişti.

Davada anlaşma sağlandı ve Binance borsasının 4.3 milyar dolar ödeme yapmasına karar verildi. Ayrıca Binance borsasının 5 yıl boyunca denetime tabii tutulacağı da kararlar arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir