Binance eski CEO’su CZ’nin davasında karar ertelendi!

Binance eski CEO'su CZ

Binance eski CEO’su CZ’nin davasında karar ertelendi!

ABONE OL 

Binance’in eski CEO’su olan Changpeng Zhao‘nun ABD’de süren davanın kararı ertelendi. Bilindiği gibi Changpengz Zhao’nun ABD’den ayrılmasına müsaade edilmiyor.

Binance Eski CEO’su Kararı Bekliyor

Binance’in kurucusu ve yakın bir zamana kadar CEO’su olan Changpeng Zhao’ya (CZ), ABD’de bir dava açılmıştı. Kara para aklama iddiası ile başlatılan davada CZ’nin Binance CEO’luk görevini bırakması istenmişti.

Görevi bıraktığını açıklayan CZ’nin ABD’den ayrılmasına da izin verilmemişti. Davanın sonuçlanmasını sağlayacak olan kararın açıklanması beklenirlen yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre kararın açıklanması 30 Nisan‘a ertelendi.

Binance CEO'su

Binance Eski CEO’su CZ Bir Görevi Daha Bıraktı

Geçtiğimiz hafta Binance için oldukça zor geçmişti. Binance’in kurucusu ve yakın zamana kadar ki CEO’su olan Changpeng Zhao (CZ), Binance US borsasının Yönetim Kurulu Başkanı koltuğundan da istifa etti.

Bu hamlesiyle birlikte Binance CEO’sunun aktif görevleri tamamen son bulmuş oldu. Binance US resmi X hesabından yapılan açıklama ile istifa duyuruldu. Yapılan açıklama şu ifadeler kullanılmıştı:

CZ, Binance’ten Binance US Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden de ayrılmaya karar verdi ve haklarını bir vekâlet anlaşması yoluyla devretti. Bu sayede şirketteki varlığı tamamen ekonomiktir ve herhangi bir işlem yapmayacaktır.

Binance US’taki görevini de bırakan CZ, yalnızca ekonomik olarak Binance ile ilişkisini sürdürecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir