Binance CEO’su iddiaları reddetti!

Binance CEO'su

Binance CEO’su iddiaları reddetti!

ABONE OL 

Lider kripto para borsalarından olan Binance, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından dava edilmişti. Binance CEO’su kendisi ve borsası hakkındaki iddiaları reddetti.

Binance CEO’su Açıklama Yaptı

FTX’in ardından Binance’e karşı da hamle yapmaya başlayan ABD, dün Binance ve Binance CEO’su Changpeng Zhao‘ya CFTC kurumu aracılığıyla dava açtı. Bu davada taraftarlar, ABD’ye sunulan bilgilerin gerçek olmaması konusunda suçlandı.

Binance’in açıkladığı işlem hacimlerinin ve kâr detaylarının gerçeklerle örtüşmediğini iddia eden CFTC, ayrıca Binance CEO’sunun 300’den fazla hesabının olduğunu ve hepsiyle işlem yapıldığını ifade etti.

Binance CEO’su ise yalnızca 2 hesabının olduğunu ve kâr amaçlı işlemler yapmadığını ifade etti. Ayrıca açılan bu davalar Binance yöneticilerinin birisi tarafından ‘hayal kırıklığı‘ şeklinde yorumlandı.

Binance CEO'su Bitcoin

Binance CEO’su Açıklamalardan Yakınmıştı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile kullanıcıların yatırımlarını istedikleri zaman çekebileceklerini belirterek fonların da 1:1 oranında teminat altına olduğunu belirtti.

Ayrıca Zhao, bir borsanın nasıl idare edildiğini bilmediklerini, önemli olmamasına rağmen Çinli oluşunu gündeme getirdiklerini de belirtti. Bu açıklamalarda Binance ile FTX‘in bir tutulduğunu da ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir