Binance Bitcoin madenciliği için teşvik duyurdu!

Binance Bitcoin madenciliği

Binance Bitcoin madenciliği için teşvik duyurdu!

ABONE OL 

Yaptığı her hamle ile isminden söz ettiren Binance, Bitcoin madenciliği için 500 milyon dolar büyüklüğünde bir teşvik duyurdu. Ayrıca Bitcoin madenciliğinin sürdürülebilirliği için detaylı bir program da duyuruldu.

Binance Bitcoin Madenciliğinin Bitmemesi İçin Yeni Fon Duyurdu

Binance, Bitcoin madenciliğinin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla yeni bir kredi duyurdu. Bitcoin madenciliği ve Ethereum çatallanması sonucu ortaya çıkan ETHW madencilği yapmak isteyen girişimciler, Binance tarafından sunulan 500 milyon dolarlık kredi fonundan pay alabilecek.

Madencilik için fondan yararlanmak isteyen girişimcilerin dijital ve fiziksel varlıklarını teminat olarak belirtmeleri gerekecek. Binance Pool aracılığıyla yürütülecek olan projeyle birlikte Bitcoin madenciliği başta olmak üzere sektörün geleceği için adım atılmış olacak.

Bilindiği gibi Bitcoin madenciliğinin son aylarda kârlılığı ciddi oranda azalmış durumda. Bu sebepten dolayı bazı Bitcoin madencilerinin, madencilik makinelerini kapatmaya başladıkları dile getirilmişti. Bitcoin madenciliğinin bitmesiyle birlikte işlemlerin de onay süreci gerçekleşmeyeceği için sektör tamamen durma noktasına gelebilir. Bu sebepten dolayı birçok kripto para şirketi bu konu üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Bitcoin madencileri
Binance Bitcoin madenciliği için teşvik duyurdu!

Bitcoin Madencileri Satışa Devam Ediyor

Bitcoin madencileri, düşen Bitcoin fiyatları sebebiyle satış yapmaya devam ediyor. Öyle ki Bitcoin madencilerinin rezervleri 2010 yılının şubat ayındaki seviye olan 1.91 milyon Bitcoin’e kadar geriledi.

Bitcoin fiyatının yaklaşık 6-7 aydır şu an bulunduğu seviyedeki seyretmesi, Bitcoin madencilerinin kârlarını ciddi oranda azalttı. Bu sebepten dolayı Bitcoin madencileri de satış yapmaya başladı. Bu da fiyat üzerinde bir baskı olarak karşımıza çıkmaya başladı.

Uzmanlara göre Bitcoin madenci rezervlerinin 2 milyonun altında olması kripto para piyasası için bir risk teşkil ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir