BadgerDAO hacklendi! İşte detaylar

BadgerDAO hacklendi

BadgerDAO hacklendi! İşte detaylar

ABONE OL 

Yine bir DeFi platformu siber saldırıya maruz kaldı. Bu defa siber saldırıdan nasibini alan kripto para BadgerDAO (BADGER)’nun bu saldırı sebebiyle 10 milyon dolar değerinde varlığını kaybettiği iddia ediliyor.

BadgerDAO Hacklendi!

Kripto para piyasasında sık sık siber saldırı olaylarını duyuyoruz. Özellikle DeFi projeleri Flash Loan (Flaş Kredi) saldırıları sebebiyle milyon dolarlarca kayıp yaşadı. Son olarak yine bir siber saldırı yaşandı ve DeFi platformu BadgerDAO (BADGER) bu saldırıda 10 milyon dolarlık varlığını kaybetti.

BadgerDAO hacklendi!

Yatırımcıların platforma girerken ekstra izin ekranları ile karşılaşmaları sonucunda bir siber saldırının yaşandığı anlaşıldı. Yatırımcı fonlarının siber saldırı sonucunda ele geçirildiği ve bu sayede 10 milyon dolarlık bir varlığın ele geçirildiği ortaya çıktı. Henüz tutar belli olmasa da güçlü kaynaklara göre kaybın 10 milyon dolar olduğu ifade edildi.

BadgerDAO resmi Twitter hesabından ise şu açıklama yapıldı:

Badger, kullanıcı fonlarının yetkisiz olarak çekildiğine dair raporlar aldı. Badger mühendisleri bunu araştırırken, daha fazla geri çekilmeyi önlemek için tüm akıllı sözleşmeler duraklatıldı. Araştırmamız devam ediyor ve mümkün olan en kısa sürede daha fazla bilgi yayınlayacağız.

Bu açıklamanın yapılmasıyla birlikte BADGER fiyatı 27 dolar seviyelerinden 22 dolar seviyelerine geriledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.