Axie Infinity Ronin saldırısında çalınan Ethereum’lar taşınmaya başladı

Axie Infinity Ronin saldırısı

Axie Infinity Ronin saldırısında çalınan Ethereum’lar taşınmaya başladı

ABONE OL 

Bilindiği gibi 29 Mart tarihinde Axie Infinity tarafından kullanılan Ronin köprü ağının siber saldırıya maruz kaldığı anlaşılmış ancak saldırının 23 Mart tarihinde gerçekleştiği ve 600 milyon dolardan fazla varlığın çalındığı açıklanmıştı. Şimdi çalınan Ethereum’lar taşınmaya başladı.

Axie Infinity Ronin Saldırısı Ardından Ethereum Transferleri Başladı

23 Mart tarihinde gerçekleşen ancak 29 Mart tarihinde anlaşılan Ronin saldırısında 173 bin 600 Ethereum ve 25.5 milyon USDC çalınmıştı. Siber saldırıyı gerçekleştiren hacker, çaldığı Ethereum’ları transfer etmeye başladı. Çinli analist Colin Wu, çalınan Etherum’ların hareket ettirildiğini fark etti ve tweet paylaştı.

Hacker, çaldığı Ethereum’ların 1.000 tanesi farklı bir Ethereum cüzdanına gönderdi.

Axie Infinity Ronin saldırısında çalınan Ethereum’lar taşınmaya başladı

Gönderilen 1.000 Ethereum, 100’er adetlik parçalar halinde Tornado Cash‘e gönderilmeye başlandı. Gönderimin yapıldığı Ethereum cüzdanında hala 99.60 Ethereum bulunuyor.

Binance Saldırı Sonrasında Açıklama Yapmıştı

Ronin (RON) ağında meydana gelen güvenlik ihlalinin ardından Binance araştırma ekibi, siber saldırganları tespit etmek amacıyla Axie Infinity ekibini ağ köprüsüyle ilgili işlemleri takip ederek destekliyor. Sonuç olarak, Axie Infinity ekibini ve yasa uygulayıcılarını bu sorunu araştırmasında desteklerken, 29 Mart tarihinde Ronin (RON) ağındaki tüm para yatırma ve çekme işlemleri askıya alındı. 

Potansiyel hacker adresleri de engellendi ve olağandışı işlemleri izlemek için özel bir izleme ekibi kuruldu. Ayrıca, Ethereum ağında Wrapped Ether (WETH) çekimlerini ve WETH’den ETH’ye dönüştürme işlevini de duraklattık. Bunun bazı kullanıcılarımızı etkileyebileceğini anlıyoruz ve sorunu çözmek için Axie Infinity ekibiyle birlikte çalışırken anlayışınıza sığınıyoruz.

Binance, Ronin (RON) ağındaki para yatırma ve çekme işlemlerini, Ethereum ağındaki Wrapped Ether (WETH) için para çekme işlemlerini ve ağın kararlı olduğunu belirlediğimizde WETH’den ETH’ye dönüştürme işlevini yeniden açacak. Bu hizmetler geri yüklendiğinde veya daha fazla gelişme olduğunda kullanıcıları bir sonraki duyuruda bilgilendireceğiz. Sebep olduğumuz herhangi bir rahatsızlık için özür dileriz. Sabrınız için teşekkürler.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.