Avustralya kripto para düzenlemesini erteleyecek!

Avustralya kripto para

Avustralya kripto para düzenlemesini erteleyecek!

ABONE OL 

Kripto paraları düzenlemek isteyen ülkelerden olan Avustralya, yaptığı açıklamalar sonucunda yatırımcıların çekildiğini görünce düzenlemeyi erteleme kararı aldı.

Avustralya Kripto Para Düzenlemesini Erteleyecek

Avustralya, kripto paraları kapsayan birtakım düzenlemeler yapmak için kollarını sıvamaya başlamıştı. Ancak bu kararların ortaya çıkmasıyla birlikte ülkeden kripto para yatırımlarının çıkması düzenlemeleri yavaşlattı.

Gelen iddialara göre düzenlemenin 2024 veya 2025 yılına erteleneceği konuşuluyor. Ancak düzenlemenin ertelenmesindeki bir diğer sebebiyle ülkedeki makroekonomik koşullar olabileceği söyleniyor.

Avustralya CBDC Projesini Duyurdu

Avustralya Merkez Bankası (RBA), Avustralya Doları’nın dijitalleştirilmesi için çalışmaların başladığını açıkladı. Projenin ismi ise Avustralya Doları’nın kısaltmasının yanına eklenen ‘e‘ ile kullanılacak. eAUD ismiyle karşımıza çıkacak olan CBDC projesi için Dijital Finans Kooperatif Araştırma Merkezi (DFCRC) ile iş birliği yapıldığı da açıklamada yer buldu.

Avustralya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, Avustralya CBDC projesiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Endüstrinin bu önemli araştırma projesine gösterdiği coşkulu katılımdan çok memnunuz. Pilot uygulamaya davet edilen kullanım durumu sağlayıcılarının, küçük Fin-tech’lerden büyük finans kurumlarına kadar Avustralya finansal sistemindeki çok çeşitli varlıkları kapsaması da cesaret verici olmuştur. Paralel olarak yürütülecek pilot ve daha geniş araştırma çalışması iki amaca hizmet edecek. Endüstri tarafından uygulamalı öğrenmeye katkıda bulunacak ve politika yapıcıların bir CBDC’nin Avustralya finansal sistemi ve ekonomisine potansiyel olarak nasıl fayda sağlayabileceği konusundaki anlayışına katkıda bulunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir