Asgari ücret açıklandı

Asgari ücret

Asgari ücret açıklandı

ABONE OL 

Ülkemizde milyonlarca kişiyi ilgilendiren ve milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen asgari ücret bugün düzenlenen toplantıda açıklandı. Bu açıklamaları detaylarını sizler için hazırladık.

Asgari Ücret Belli Oldu!

Ülkemizde 2021 yılındaki asgari ücret net 2.825 Türk Lirası oldu. Beklentiler 3 bin liranın altına olmamasıydı fakat yapılan açıklama ile asgari ücretin 2.825 Türk Lirası olduğu kesinleşmiş oldu. Ülkemizde toplamda 7 milyon kişi asgari ücret ile çalışıyor.

Asgari ücret açıklandı

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

”4. ve son toplantımız için buradayız. İşçi işveren ve kamunun 5’er üyeyle temsil edildiği komisyonla yapılıyor. Öneri ve teklifler ele alınıyor. TÜİK, Ticaret Bakanlığımız ve Maliye Bakanlığımızı da dikkatli bir şekilde dinliyoruz. İlk defa salgın sebebiyle çevrimiçi gerçekleştirildi. Bugün de son toplantıyı sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. İstihdam dostu büyümeyi işçi ve işverenlerimizi korumayı kayıt dışı istihdamla mücadeleyi sosyal adaleti pekiştirmeyi öncelik olarak görmekteyiz. Asgari ücret artışlarımız da böyle. 2002’de 184 lirayken bugünkü asgari ücretle ciddi bir artış gerçekleşmiş oldu.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.