Arjantin cumhurbaşkanı Bitcoin destekçisi Javier Milei oldu!

Bitcoin destekçisi Javier Milei

Arjantin cumhurbaşkanı Bitcoin destekçisi Javier Milei oldu!

ABONE OL 

Ekonomisinin son yıllarda çöküşüyle sık sık gündeme gelen Arjantin, seçime gitti ve yeni cumhurbaşkanını seçti. Seçilen Javier Milei, Bitcoin’e olan ilgisiyle biliniyor.

Bitcoin Destekçisi Javier Milei Seçildi

Kripto paralara olumlu bakan bir diğer ülkenin Arjantin olması bekleniyor. Bu beklentinin en büyük sebebi ise Javier Milei‘nin yeni cumhurbaşkanı seçilmesi oldu. Bitcoin destekçisi Javier Milei daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in enflasyona karşı koruma sağlayan bir varlık olduğunu belirtmişti. Ayrıca Merkez Bankalarını da eleştiren Milei, ağır ithamlarda bulunmuştu.

Bitcoin’in ülkeler için son derece önemli ve bir çıkış yolu olduğunu da belirten Milei, Bitcoin’i paranın yaratıcısı olarak gördüğü özel sektöre para akışı sağladığını da ifade etmişti. Bu sebepten dolayı Arjantin seçimi büyük ilgi görmüştü.

Arjantin Bitcoin

Bitcoin Resmi Para Birimi İlan Edilebilir

Özellikle kripto para yatırımcıları tarafından Arjantin seçimleri daha dikkatli takip edilmiş ve Javier Milei‘nin seçimiyle birlikte yeni bir umut ortaya çıkmıştı. Bilindiği gibi El Salvador, Bitcoin‘i resmi para birimi ilan etmişti. Bu hamleyle birlikte dünyada bir ilk haline gelmişti.

Arjantin’in de benzer hamle yapabileceği iddialar arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir